In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nejbližší akce

Žádné události

Cyklo Teplice z.s. je dobrovolné a otevřené sdružení přátel sportu a především cyklistiky. Převážně se věnujeme právě jí, ale v zimě naši členové jezdí i na lyže a běžky. Cílem sdružení tak je nejen propagovat sport jako zdravý styl života, ale především sdružovat lidi a vytvářet nová přátelství. Jsme naprosto otevření a uvítáme kohokoliv, kdo se nebojí poznat nové kamarády, poznávat nové cesty a především jezdit na kole. Pravidelně organizujeme vyjížďky a to rekreačním i sportovním tempem. Ale ať už jedeme jakkoliv, vždycky čekáme na posledního člena jízdy! Trasy, které projíždíme jsou dokumentovány v historii a jsou dostupné komukoliv. Jezdíme především na horských kolech ale vetšinu tras lze absolvovat i na kolech trekových.

PODŘIPSKO SE SKC,27.9.2014

Vlastivědný výlet na Podřipsko

  Stěžejním cílem vlastivědného výletu byla barokní vojenská pevnost Terezín. Zlé jazyky tvrdí, že Kroužek se zajímá o zcela odlišné hodnoty, ale tentokrát jsme měli na palubě zcela nezúčastněného pozorovatele z Teplic, Pavla V., který jistě potvrdí, že ctíme vlastivědné cíle nade vše. Na startu nás trochu zdržel Karel svým defektem, který po krátké exhibici zručnosti odstranil. Ke Karlovi se ještě přidal Ďábel, který hodlal na výletě hledat zaběhnutého psa z Paškapole. Po jasném ne, které Danovi řekli v řepčickém útulku toho naštěstí nechal. V polovině cesty v Terezíně podnikáme exkurzi na opevnění.  Téměř pro každého se Terezín rovná Malá pevnost a tím vše končí. Ponurou kapitolu Terezína jsme nechali stranou a prohlédli jsme si barokní opevnění zvenčí i zevnitř. Škoda, že do naslouchacích chodeb, dlouhých až osmdesát metrů se nikomu nechtělo. Přitom Dan měl sebou přední světlo na kolo typu „letiště“, ale ten raději ani nesestoupil do podzemních chodeb. Za Terezínem v Dolánkách míjíme významný milník na císařské silnici z Vídně do Berlína, právě zde se nebohý cestovatel ocitl v půli cesty mezi těmito městy. V Doksanech jsme se stali kořistí agilního faráře, který nás provedl klášterním kostelem, jehož historie sahá až do poloviny dvanáctého století. A nebyla to žádná druhá liga mezi kláštery, je to druhý nejstarší ženský klášter v Českých zemích. Doksanská rodačka Vlaďka vzpomíná jak kdysi pívávala pivo značky "Doxanské pivo" ještě s iks, které se vařilo v klášteře. Rozhledna Na horách je opravdu v horách, hladinu Labe převyšuje o slabých sto metrů, s rozhledem je to ale mnohem lepší. Další rozhledna o tři kilometry dál, Kratochvílova v Roudnici, děsí kafaře, připomíná mu jakési krematorium. Funkcionalistická stavba nemusí být nutně komínem spalovny, je z ní pěkný výhled přes Labe na Středohoří. Ctiněves. Skoro na konci vsi, za kapličkou, je lípa, u lípy statek s Lípou. Tedy s majitelem, panem Alešem Lípou a v tom statku minipivovar. Podřipský rodinný minipivovar. Pan Lípa dostal vrácenou v restituci, kromě statku a polností, také chmelnici. A přes pěstování chmele se dostal k vaření piva, tohle rozhodnutí v něm zrálo asi deset let. Sympatické motto pivovaru, Nic neředíme, nepasterizujeme a nefiltrujeme, je zřejmé již při prvním loku. Jedenáctka je opravdu pivo, u kterého by se vydrželo posedět. Jo, a pes se našel.   M.

Fotky z Výletu: http://jipo.rajce.idnes.cz/Ctineves/
Pevnost Terezín: http://www.pevnostterezin.cz/Budeta automaticky přesměrováni do návštěvní knihy

Poslední novinky

Newsletter

Error : Please select some lists in your AcyMailing module configuration for the field "Automatically subscribe to" and make sure the selected lists are enabled

Zajímá Vás naše činnost?
Přihlaste se k odběru pozvánek a novinek z CT! Nechceme nikoho obtěžovat SPAMem, proto se můžete kdykoliv sami odhlásit.
Free business joomla templates