Historie - 2017 - (15) 23.9.2017 - Den bez aut - 100 km

Tradiční výlet s SKC, ráno trochu mlha, ale pak se to vybralo, a občerstvení v Homoli bodlo :)

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 759x
Historie - 2017 - (14) 20.8.2017 - Ústecké středohoří - 36 km

Vzhledem k mizernému počasí  a hlavně k tomu, že jsem s Danem odjížděl v neděli do Hamburku jsem přesunul akci na sobotu, Sešli jsme se jen tři, tak jsme si dali jen krátký švih do Oseka a zpět. Navíc začalo pršet, tak to bylo ok :)

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 746x
Historie - 2017 - (13) 6.8.2017 - Nach Dresden bitte III - 138 km

Zase jedná povedená akcička. Celodenní výlet do Drážďan po neskutečných cestách v krásném prostředí. Děkujeme Lubošovi za krásnou trasu, Jakubovi za dohled nad devíti účastněními , za návštěvu Jirkou a Pavlem V. cyklotour Ústi n/L a Láďovi s Katkou z Mostu.

 

Celkem obrázků: 29
Zobrazeno: 819x
Historie - 2017 - (12) 16.7.2017 - MTBO České středohoří 2017
Celkem obrázků: 14
Zobrazeno: 735x
Historie - 2017 - (11) 26.6.2017 - Okolo Milešovky - 45 km

Další výjezd kolem Teplic a další nové trasy...pokud se tomu dá říkat cesta. Trochu nám travička povyrostla a hned bylo zapotřebí koukat do mapy kde se nalézáme. S Lubošem však nikdy není problém cestu nenalézti. Zkouška singl trek prověřila kdo jak umí na kole. Až do Kostomlat jsme jeli všichni spolu kde se odpojil Ludva s Jindrou, jelikož měla závadu na kole. Na tuto vyjížďku budeme vzpomínat , poněvadž nohy popálené od kopřiv nám zaručení osvěží paměť.

 

Celkem obrázků: 9
Zobrazeno: 729x
Historie - 2017 - (09) 28.5.2017 - Flájský plavební kanál - 91 km

Vydařené slunné počasí, povedená vyjížďka ,krásné cesty přírodou jen čas na každého přijde......kuchařka umřela a my zůstali bez oběda. Opět vydařený DEN

 

Celkem obrázků: 17
Zobrazeno: 875x
Historie - 2017 - (08) 14.5.2017 - Výlet s SKC Ústí n/L - 69 km

Bonifác kropil za Žofii a Karlovi to není jasné!

V sobotu odpoledne to ve středohoří vypadalo, jako by se tu vylily všechny mraky z okolí. Podle předpovědí a map jsme tušili, že to v neděli asi nebude lepší. Přátelé z Teplic ujeli více než 20 km, aby přijeli na start akce, kterou připravili téměř na „naší zahrádce“. Začátek, pod ozeleněným betonovým monstrem u Trmického zámku, nesl všechny pozitiva jarní akce. Přijelo 26 přátel kola i s technikou. Začali jsme známou jarní cyklotrasou a velitel Luboš spořádaně čekal na každém „ztrátovém“ úseku. Důležitá byla zastávka u Oráče, odkud to bylo k dálničnímu uzlu jen kousek a vymanit se z různých dálničních přípojek není pro každého jednoduché. Konečně jedeme do středohoří po cestách, které jsou prosté náklaďáků i tranzitujících osobáků. Kromě základní silniční sítě tady při stavbě dálnice vzniklo několik spojovacích cest a ty nám chtěl Luboš ukázat. Tak třeba Radejčín spojuje s obcí Žim nová asfaltová cesta s přemostěním dálnice u Záhořského potoka. Pak zpevněná cesta souběžně s dálnicí až na dohled Radejčínského tunelu a po staré silnici k nádraží. Nevím, kam se ztratila sedmá rota, ale k nádraží, vzdáleného 2,5 km nás přijela pouze polovina. Do našeho složení tady přibyl Prokop, který ale nepřijel vlakem. Cestu z Hrobu zkrátil jakousi obslužnou komunikací, která zanechala znatelné stopy na jeho kole i obuvi. Čas čekání na příjezd vlaku vyplnil šikovný Honzík v dresu TopTenu. Předváděl jízdu do schodů, i jízdu po předním kole! Těšili jsme se, že nás posílí nějaké „vlakové béčko“ (jak bylo dáno variantou v propozicích), ale místo kol se vykládaly pouze kočárky a místo odresovaných cyklistů vystupovali výletníci v džínách a kraťasech. Trasa pokračovala směrem k rozhledně na bezejmenném vršku, postavené v roce 2009. Vyhlídkové patro rozhledny mělo převážně teplické stopy a dole na trávě vedoucí smutnil, že ho polovina zájezdu opustila. Následoval přejezd s krásnými vyhlídkami na středohoří, na Svatou Barboru a Labskou smyčku. To jsme ještě netušili, že to bude poslední šperk dnešního výletu. Vstup za účelem občerstvení se záhy změnil na dlouhý úkryt před deštěm. V teple hospody jsme sice vytáhli příhody o jízdách v dešti, ale na odhodlanosti účastníků to nepřidalo. Byly to totiž historky staré i 20 let!  Polní, lesní a nezpevněné cesty s pravděpodobným blátem měly ve druhé části velkou převahu, a tak padaly varianty pro nouzový přesun a předčasný konec. Náhradní cesty vedly zpět přes Řehlovice nebo sjezdem do Dolních Zálezel, kde nám zastavil vlak. Morální strádání při zkrácené cyklotrase dal najevo Karel 5. Pod záminkou zapomenuté průkazky si cestu do Ústí směle odšlapal po ose. My jsme Karle, s průkazkou v kapse, ukončili výlet naplněním jak dětské (jako děti) tak dědské (jako dědkovské) trasy 30 km. Sběratelům výkonů potvrzujeme, že na stanovené trase jsme Dé-osmičku podjeli 5x a přejeli 2x. Zbylé překonání s dovršením „desítky“ někdy příště a ligový dvacetinásobný slalom příští rok.
M. K.

A já jen doplním, že i přes vydatný déšť se účastníci za CT rozhodli trasu statečně celou projet. No vypadali jsme jako .... no slušně nevím... ale dojeli jsme, a i vyhlídky byly. No v Ústí na zpáteční cestě vykouklo opět sluníčnko a cyklisté v bílých dresech na nás tak nějak divně koukali  ;-)

 

Celkem obrázků: 89
Zobrazeno: 919x
Historie - 2017 - (07B) 21.5.2017 - Krupka → Komárka 2017
Celkem obrázků: 155
Zobrazeno: 901x
Historie - 2017 - (07A) 20.5.2017 - Noční běh Krupkou 2017
Celkem obrázků: 63
Zobrazeno: 1115x
Historie - 2017 - (07) 7.5.2017 - Výlet na Lovoš - 67 km

Předpověď sice nevypadala nic moc, ale na poslední chvíli, se vybarvila do slunečních tónů, a teplot kolem 16°C, u Casina jsem hnedka na začátku spatřil, že není vše úplně v pořádku. Sice se nás sjelo 7, ale žádný člen CT. Pár lidí jsem viděl úplně poprvé, a dokonce s námi jelo i dítě :) tedy na první pohled... později jsem zjistil svůj hrubý omyl – málem by MĚ dal i v tom stoupáku na Lovoš :) Naštěstí přijel ještě Dan s Kubou, i tak byly naše dresy byly v menšině. Vyrazili jsme v celkovém počtu 9 cyklistů. Cestou se do party přidal ještě jeden, který jel náhodou kolem, a následně se odpojil až skoro pod Lovošem. Cesta směrem na Kostomlaty i Štěpánov proběhla klidně, a po malém občerstvení U Lapků jsme přehoupli hřeben a sjeli pod Lovoš. Následoval výjezd. Dojeli všichni - někdo rychleji, někdo pomaleji, a samozřejmě se i tlačilo. Poté následoval sjezd do údolí. Téréňáci si to dali po císařských schodech, a my okolo. Po obědě jsme vyrazili na Kletečnou a poté HA-HA (Habrovany – Habří) trasou do Suché a domů. Natočeno celkem 67 km, a místy slušně opáleno od sluníčka.

 

Celkem obrázků: 27
Zobrazeno: 1026x
Historie - 2017 - (06) 30.4.2017 - Okruhy Tellkoppe - 64 km

Dnešní kopcovitá vyjížďka byla zároveň naučná pro Ty co chodí běhat na běžkách. Krásné trasy po německé straně a skvělá parta cyklistů, kteří se sešli za krásného počasí a odměnou za jejich shovívavost tempu byli odměněny mrkvovou buchtou od Jindry.

 

Celkem obrázků: 19
Zobrazeno: 844x
Historie - 2017 - (05) 16.4.2017 - Výlet na Hradišťany - 58 km

Jezdí se za každého počasí, což dnes bylo důkazem i na jedné vyjížďce. Slunečné počasí nás doprovodilo až na vrchol kopce kde si nás převzala sněhová fujavice. Sjezd dolů bylo za trest a ne za odměnu. Blátem jsme přeskákali na opět stoupající betonku - tentokrát rádi, něco pro zahřátí a pak se ujíždělo silnému větru, který mával i s kolem. Od Žalan už pohodička na sluníčku..... Prostě apríl :D

 

Celkem obrázků: 11
Zobrazeno: 973x
Historie - 2017 - (04) 2.4.2017 - Okolo Dubic - 54 km

V první řadě jsme měli velkou kliku na počasí - v republice to bouřilo, a my měli krásných 18°C a jasno, Vyjelo nás 5, vrátilo se nás 5, ale cestou jsme ještě přibrali Dana a Danu, kteří měli zpoždění, a následně museli rychleji domů. Objeli jsme si trasu trochu jinak, nežli vloni, navštívili vyhlídku, rozhlednu i Větruši, a kolem Milady dojeli domů. Krásných 53 km

 

Celkem obrázků: 2
Zobrazeno: 901x
Historie - 2017 - (03) 25.3.2017 - Zahájení cyklistické sezóny 2017 - 53km

OD SKC: První letošní akci připravil Mirek s Irenou. Připravili novou trasu i s variantami pro méně výkonné účastníky, objednali hezké počasí, servis Martina Richtera, který dle potřeby každému doladil, či opravil kolo, dále kameramana Martina Motyčku, který točil jak o život a určitě z toho zpracuje skvělý dokument. Nejmladší účastníci se vezli s tatínkama ve vozíku, obdivuhodně vše odšlapala malá Anežka. Nejstarším účastníkem byl nezničitelný Míra Hofman. Do Roudníků dojeli všichni a odměnou jim byl moooc dobrý guláš. Takže všeobecná spokojenost a věřím,že taková bude celá sezóna 2017. V.S.Z.

A já jen doplním, že jsme si to pak s Danou ještě prodloužili zpět do údolí a malým okruhem domů. Bylo nádherně, a nikomu se nechtělo domů :D

 

Celkem obrázků: 194
Zobrazeno: 886x
Historie - 2017 - (02) 19.3.2017 - Prolog CT - 24 km

Krátká seznamovací jízda kolem Teplic i přes nepříznivé počasí se nás sešlo sedm cyklistů. V pohodě se objel menší okruh a jelikož začalo pršet, ve Mstišově se parta roztrhala a každý nejbližší cestou domů.

 

Celkem obrázků: 4
Zobrazeno: 942x
Historie - 2017 - (01) 1.1.2018 - Novoroční vyjížďka

Tak letos to taková pohoda s Koloshopen opět nebyla :( nevhodně zvolené tempo i trasa, no příště...

 

Celkem obrázků: 4
Zobrazeno: 972x
 
Powered by Phoca Gallery

Krátce o nás

Cyklo Teplice z.s. je dobrovolné a otevřené sdružení přátel sportu a především cyklistiky. Jsme právnická osoba vedená u krajského soudu v Ústí nad Labem

Kontaktní údaje

Search