Historie - 2016 - (28) 31.7.2016 - Epilog - 46 km

 

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 1084x
Historie - 2016 - (27) 29.10.2016 - Ukončení sezony 2016 - 83 km

 Jak jsme nezamkli…

Startovní foto s pozadím Mariánského mostu, je druhým z našich počinů za krásnější Ústí. Ten první je už to, že na kole jezdíme nebo kolům pomáháme. S Cyklotourem už 25 let! Jízda po městě sice není jednoduchá, ale jízdu po okolí máme rádi. Kromě dílčího uspokojení, které probíhá už čtvrt století, je to už posedmé s bonusem vyhodnocení. Všechny cesty vedly do Homole. Tři desítky na startu byli připraveni zdolat cyklo delší nebo cyklo kratší. Většina „Béčka“ k ohlášeným kilometrům přidala zprávu „splněno“ a zvolili variantu bus DUK, nebo lokálkovou a pěší šouravou. S občasnou podporou slunce, po barevných podzimních cestách a ještě barevnějším okolí, jsme závěrečnou trasu naplnili a cílové místo tentokrát zcela zaplnili. Atmosféra odměn byla zahájena jubilejními dresy pro Edu a Vaška (ano pro Edu, Evu žádnou nemáme!). Symbolické zobrazení věku bylo jejich druhou tváří nebo realitou. Početné ocenění pak bylo připraveno pro ty, co nejvíce pomáhali a pro ty co nejvíc jezdili. Častá pořadatelská činnost byla oceněna poukázkami na odběr zboží. Převážnou část sportovního kalendáře a ujetých kilometrů jsme transformovali do tabulky pro vyhodnocení části sportovní. Tady se rozdávaly cyklo-ponožky, multifunkční nože a poháry. V obou „kategoriích“ to bylo 62 oceněných, i když velká část bodovala na obou frontách. Bylo příjemné, že převážná část si ocenění přebrala osobně. Když po provedeném vyhodnocení, položil Milan (LT) dotaz, je-li přítomen centrklíč na zamykání sezony, zjistil jsem, že není. K cenám pro vyhodnocení soutěže, k poukázkám pro pořadatele, k jubilejním dresům, k seznamům, k stravovacím lístkům se centrklíč nepřipojil. Nabídl se, že přinese závoru od stodoly, ale pak jsme událost přešli, aniž by si toho někdo všiml. Nejméně Dan, který sezonu nezamyká nikdy, údajně jenom přezouvá pláště a nuluje computery. A když nechával kamarádům sdílet se svojí trofejí okamžik slávy, bylo to pro něj největší vítězství. Své místo už pohár zaujal i v pokojíčku na Paška Poli. Potěšil i zájem o ponožky, pro které jsme se rozhodli po dlouhých úvahách. Někteří chtěli být styloví a požadovali je i pro své partnerky nebo partnery. Těm co kolo neodloží, dokud nenapadne, sdělujeme ať je ani nenapadne jezdit bez přilby, světel a reflexů!


Děkujeme všem, kteří přispěli k dobré sezoně! Společně se budeme těšit na tu další! M.K.

 

Celkem obrázků: 54
Zobrazeno: 1116x
Historie - 2016 - (25) 18.10.2016 - Štětkovice n/L - 92 km

Na přemístění vlakem z Teplického nadraží do Štětí pod vedením Luboše se sešli  ještě 3 členové Ludva a Jindra s Janou. Počasí nám nabídlo pohodovou cestu přírodou a navštívení vyhlídky od které náš tým byl posilněn připojením mapaře. Společně se dojelo do Lovosic na oběd a přes Oparno domů, kde se naše cesty rozdělili. Mapař směr Ustí a naše skupina šlapala přes Milešov na Lukov domů. Hezky prožitý den .
https://connect.garmin.com/modern/activity/1410158020

 

Celkem obrázků: 14
Zobrazeno: 1100x
Historie - 2016 - (24) 18.9.2016 - Den bez aut - 46 km

Od roku 2007, kdy jsme se přidali k podpoře Dne bez aut, připravujeme každoročně společnou cyklojízdu městem a výlet do okolí. Za tu dobu se na startu sešlo na 500 příznivců. Historicky nejvíc to bylo v letech 2010 a 2011, kdy nám slunečný den nalákal téměř 80 účastníků. Deset let opakovaně jezdíme naším městem a snažíme se ukázat, že kola do města Ústí nad Labem patří víc než auta. Přesto dopravní značky na vjezdových komunikacích do centra tvrdošíjně zůstávají a auta s různými výjimkami mají převahu. Pro cyklisty není po městských komunikacích ani po deseti letech vymezen jediný pruh!  Tentokrát jsme sice při jízdě potkali jen minimum aut, ale stalo se to zásahem vyšší moci. Bylo to, bohužel i pro nás, počasím a pak možná únava Ústečanů ze sobotního půlmaratonu, která ovlivnila účast. Dvacet cyklistů a jedna koloběžka před infocentrem, bylo největší sdružení v nepřetržitě zkrápěném nedělním ránu města Ústí. Částečně potěšitelná byla 15% účast „nových tváří“, ale jestli cyklista něco nemá rád, tak je to jízda v dešti. Zvolili jsme úsporný program, vypustili jsme „krasojízdu“ městem a z připravených tras zvolili tu kratší. Zaváděcí jízda vedla pouze z náměstí na Střekov, kde jsme se napojili na cyklostezku. Na škodu nebylo ani půlhodinové čekání, ve skrytu Mariánského mostu, když nastal defekt. K dosažení vrcholu v Homoli (375 m n. m.) jsme nepotřebovali ani hodinu. Jízda v dešti a ještě podle vody nebyla příliš motivující. Mraky, které zakrývaly vršky nad Labem, avizovaly, že při jízdě do kopce pláštěnky určitě nesundáme. Vlhkost našeho oblečení, se projevila vlivem deště i vlivem potu. Okamžitě po příjezdu přišly ke slovu zahřívací nápoje. Po dojezdu všech, pak vydatný guláš, kterého byl dostatek. Když se po dvou hodinách rozplynuly dešťové mraky, vrátil se optimismus stále ještě letních dnů. Pod vedením zkušených trasérů byla stanovena náhradní varianta návratu, která téměř naplnila původní normu dlouhé trasy. Účastníkům děkujeme!                      M.K.

 

Celkem obrázků: 50
Zobrazeno: 1199x
Historie - 2016 - (23) 25.9.2016 - Výjezd na hrad Blansko - 62 km

Nebyl úplně plný víkend, tak jsem tam šoupnul náhradní výjezd na hrad Blansko. Jeli jsme novou cestou, která byla pravda trochu více terénní, ale dojeli jsme úspěšně až tam, a po malé občerstvovačce na Chuderově jsme sjeli dolů k Habrovickému rybníku a podél letiště zpět na Krupku a domů. Jelo nás sice jen pár, ale bylo hezky, cesta se povedla a střihli jsme si i jeden trailík.

 

Celkem obrázků: 3
Zobrazeno: 1164x
Historie - 2016 - (22) 11.9.2016 - Rekultivační - 75 km

 Prazdniny za námi a opět vyjiždíme nedělní vyjižďku v osmi lidech. Jsem ráda, že se přidala Jana a nové tváře. Vydařený okruh kolem Mostu https://connect.garmin.com/modern/activity/1354132688
radši dávám mapu, jelikož cesty byli dosti neidentifikované a ani nevím zda jsou zaktesleny na mapě. Luboš je v tomto borec a děkuji za pěknou neděli a všem přítomným za hezký DEN NA KOLECH.

 

Celkem obrázků: 19
Zobrazeno: 1156x
Historie - 2016 - (21) 29.8.2016 - Freiberg - 123 km

Pěti členná skupinka vyjiždí za velmi krásného ,slunného a teplého počasí se seznámit s historii a prohlídkou městečka pod vedením Luboše, který nejen vyprávěl zajímavosti po cestě, ale připravil nám krásnou trasu. Nejhezčí pohodová vyjiždka, přestože jsme nastoupali 1500m.

 

Celkem obrázků: 33
Zobrazeno: 1068x
Historie - 2016 - (19) 14.8.2016 - Lauenstein - 72 km

Troufnu si říct, že to byl jeden z nejlepších výletů letošní sezony. Vyrazili jsme v partě pěti cyklistů směrem do Dubí k Jindře, která ale dnes nebyla v úplně své kůži, ale přesto hýřila dobrou náladou. Já s Pavlem jsme na tom taky nebyly úplně skvěle po sobotním Krušnotonu. Já to cestou rozjel, ale Pavel bohužel moc ne. Vyzvedli jsme tedy jen Ludvu a v kompletní sestavě vyrazili směrem na nádraží a kolem rudoarmějce na Zinnwald. Přejeli jsme čáru a cestou kolem Altenbergu jsme se zastavili na rozhledně Oberbärenburg pak následoval sjezdík přes Hirschprung až pod historický Bärenstein. Tam už jsme se tedy trochu škrábali, ale narazili jsme na první z pamětihodností této trasy. Napojení na starou poštovní trasu Dresden – Teplitz ohlašoval sloup poštovních vzdáleností. Škoda, že nejela Jindra, tohle by pro ni bylo jistě zajímavé. Po této staré poštovní cestě jsme dojeli do Lauensteinu vyškrábali se až na náměstí a na zámek, kde je místní muzeum právě poštovnictví. Na zámku Dan neodolal místní kávě a „koláčku“ a jelo se dál kolem suché přehrady nad Lauensteinem do Fürstenau. Tady jsem udělal chybu, kterou ale následně využil Dan k vítané změně trasy, nechtě jsme sledovali poštovní trasu až na hranici k Černému kříži. Toto místo je zajímavé a z Čech k němu nevede žádná značená trasa. Tradují se dva příběhy o vzniku kříže. 1. vznikl na památku poštovního vozu, který zde i se svým zlatým a tím pádem i těžkým nákladem propadl do rašelinišť, a nebo 2.vznikl na památku brutálního přepadení poštovního vozu. Je zajímavé že v Německu se o značení trasy z 18. století velice vzorně starají, ale u nás už neexistuje. Po této zajímavé zastávce jsem se napojili v Adolfově na silnici směr Komárka, a pomalu doháněli Pavla, který mezitím šlapal napřed. Ten později bohužel urval drát ve výpletu, tak jsem si ještě pospravovali, do toho ještě píchnul Zbyněk, a nakonec i Dan měl něco s kolem... no alespoň že já, Kuba i Ludva jsme dojeli se stroji v dobrém stavu :) Nakonec ještě byla sladká tečka - Jindra nezklamala, a připravila výtečný puding s čokoládou :) Počasí bylo také ideální, celkově - moc se mi to líbilo, a věřím že ostatním také.

 

Celkem obrázků: 18
Zobrazeno: 1156x
Historie - 2016 - (18) 3.7.2016 - Krušnoton - 110 km

 

 

Celkem obrázků: 1
Zobrazeno: 1101x
Historie - 2016 - (16) 31.7.2016 - Náhradní vyjížďka - 46 km

Náhradní program ohledně počasí se vyplatil. Po dobu na kolech se klima umoudřilo a déšť vydržel až do pozdních hodin zůstat v mracích. Mezi tím Luboš, Zbyněk, Pavel V., Ludva, Jakub a Jindra objeli improvizační vyjížďku, která byla pohodová ???

 

Celkem obrázků: 27
Zobrazeno: 1089x
Historie - 2016 - (14) 17.7.2016 - Orientační opravduzávod 2016

Přes nepěkně vyhlížející předpověď počasí ještě v sobotu před půlnocí, se počací docela umoudřilo a defacto nepršelo vůbec. Ráno trochu prádelna, ale postupně se to vylepšovalo. Dorazilo 23 účastníků všech věkových kategorií, dokonce s účastí pána s datem narození 1938. Takže smekám velký klobouk a ostatní příště výmluvy stranou ;) Co se kontrol týče, kontroly číslo 2 a 18 zůstaly nenalezeny, jinak odlov proběhl celkem bez problémů.

Vítěz, s 309 body po odečtu, projel skoro celou trasu, a kdyby některé úseky jel obráceně a nemusel tlačit ty krpály, tak věřím, že by ještě jednu dvě kontroly přidal. Gratulace Luboši Vobořilovi ke krásnému výsledku! Je vidět, že České středohoří má naježděný. Sám si nejsem jist, jestli i přes tří měsíční znalost mapy, bych jako autor trasy dokázal tolik objet. Takže taky - klobouček pane!

Na druhém místě celkově se umístil Petr Vladař z Hrobčic, který nasbíral krásných 280 bodů, ale přijel o 6 minut po limitu. Výsledných 265 bodů pořád stačilo, i když těsně, na konečné druhé místo. Gratulace!

Na třetím místě celkově se umístil Luboš Brant s 260ti body, za CykloTeplice, takže jako klub jsme také dosáhli na bednu i v elitní kategorii. Gratulace!

V kategorii Muži 2, tedy nad padesát let vyhrál s 231 body s náskokem o parník Josef Nestler a porazil tak defacto i všechny muže z M1, až na celkové tři vítěze. Gratulace a smekám klobouk!

Na druhém místě v M2 se umístil za CykloTeplice jedoucí Ludvík Bílý se 151 body a na třetím místě pak Kučera Martin z Lokomotivy Teplice se 100body. Oběma taktéž velká gratulace!

Kategorii ženy Ž1 vyhrála se 170ti body Tamara Kučerová jedoucí za Koloshop, na druhém místě pak naše Jindra Hulhová se 151 body jedoucí za CykloTeplice a na třetím místě se pak umístila Naďa Vytičková. Všem dámám velká gratulace!

V kategorii ženy Ž2, pak zvítězila Vladimíra Kuchařová, těsně o rodný list před Hanou Krejčovou. Gratulace!

Díky všem za účast, ceníme si také vašich připomínek ke zlepšení a v příštím ročníku je určitě zohledníme.

Za celé CykloTeplice se těšíme příští rok zase na viděnou.

 

Celkem obrázků: 14
Zobrazeno: 1396x
Historie - 2016 - (13) 10.7.2016 - Do 50ti km - Sukoslav - 50 km

Letní počasí nastartovalo prázdninové vyjížďky. Luboš pro defekt nedorazil a tak přebírám vedení. Po výběru ze třech možnosti vyhrává Sukoslav kam nás dovedl Zbyněk. Kostomlatech nás opouští Láďa pro bolest kolene. Pod Sukoslaví další odpadlík Jana také s naraženým kolenem. Zdolání vyhlídky a občerstvení náš cíl byl splněn a 50km také.

 

Celkem obrázků: 5
Zobrazeno: 1360x
Historie - 2016 - (12) 3.7.2016 - Po hřebeni - 91 km

Z Chomutova až do Teplic se vydala 9ti členná parta . Členitý terén nás provázel po celou dobu krásné slunné vyjížďky. Na Novém městě se naše cesty rozdělily a kdo nebyl do hodiny doma určitě zmoknul. Luboš, Zbyněk a Pavel velky obdiv za najeté km Ti si přidali i cestu do Chomutova.

 

Celkem obrázků: 17
Zobrazeno: 1258x
Historie - 2016 - (11) 19.6.2016 - Saské švýcarsko, Hinterhermersdorf - 92 km
Celkem obrázků: 50
Zobrazeno: 1327x
Historie - 2016 - (09) 29.5.2016 - Oltářík - 60 km (2)

Zahájení Lázeňské sezóny neodradilo cyklisty vyrazit si do přírody. Věkový rozdíl 60let při deseti lidech nedělal nikomu problém přispůsobit jizdu k davu.Vyjíždka probíhala velmi tolaratně,ohleduplně, pomocně a tak se jelo pohodově a chválím dnešní setkání za velmi pozitivní jízdu.Dusné počasí a smog nám zabránil rozhled z Oltáříka. Dan se svým synem Martínkem ve vozíku udržoval tempo, které nechápu, že se takhle dá jezdit i ze zátěží.Krásně strávená neděle. Děkuji všem účastníkům za ujetých 60km.

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 1079x
Historie - 2016 - (09) 29.5.2016 - Oltářík - 60 km

Zahájení Lázeňské sezóny neodradilo cyklisty vyrazit si do přírody. Věkový rozdíl 60let při deseti lidech nedělal nikomu problém přispůsobit jizdu k davu.Vyjíždka probíhala velmi tolaratně,ohleduplně, pomocně a tak se jelo pohodově a chválím dnešní setkání za velmi pozitivní jízdu.Dusné počasí a smog nám zabránil rozhled z Oltáříka. Dan se svým synem Martínkem ve vozíku udržoval tempo, které nechápu, že se takhle dá jezdit i ze zátěží.Krásně strávená neděle. Děkuji všem účastníkům za ujetých 60km.

 

Celkem obrázků: 30
Zobrazeno: 1354x
Historie - 2016 - (08) 18.5.2016 - Labské údolí - 88 km

Ranni teplota 6 stupňů a přesto 6 cyklistů se vydalo po stezce kolem Labe. Do Ústi se jelo krasně po silnici.Nad Vaňovem se zajelo do lesa na cetičku kde nás provázely vyřezávané pohádkové bytosti. Po vedlejších silnicích, které nás zavedli do Lovosic na oběd. Počasí přálo tak opět nasedáme a jedeme dlouhou trať na Litoměřice, kde přejíždíme Labe a vracíme se zpět po druhém břehu. Ještě jsme si udělali krásný výšlap na Kalvárii. Pohled dolů byl úžastný. Vytoužený technický sjezd po kamenech, cetišky kolem 30cm na šířku lemovala strmá stráň. Ve zdravý a s jedním defektem, který utrpěl nový člen CT Pavel, technicky i fyzicky velmi zdatný. Skupina ve složení LUBOŠ, JINDRA, PAVEL V. , JIRKA, LUDVA, PAVEL... se držela až do Modlan po spolu kde jsme si řekli AHOOOJ

 

Celkem obrázků: 10
Zobrazeno: 1342x
Historie - 2016 - (07) 8.5.2016 - Energovýlet s SKCÚ - 49 km

Na našich trasách dobýváme rozhledny, vyhaslé vysoké pece nebo stáčírny minerálních vod. Z energetických zdrojů nás učarovali vodní.  Jiné, ty co nastavují své falešné tváře slunci, nás popuzují. Žijeme, svítíme, topíme, jezdíme. Na zdroje s vysokými komíny jsme si zvykli, ale moc o nich nevíme. S jednou z nejbližších uhelných elektráren, jsme spojili jeden z našich cyklovýletů. Vyšli nám vstříc a připravili nám prohlídku s poučením i v době, kdy mívají zavřeno.
            K bývalé „Shellce“ přijíždíme docela brzy. Na place se naparuje nový černozelený Kellyš na vysokých kolech. Vedle postává chcíplý Author s vytahaným řetězem. Záhy na to, se sjíždí domácí i hostující skupinky s technikou. Netradiční příjezd zvolil Jarda. Vystupuje z lokomotivy. Stav: 23+1+1 (23 cyklistů na kolech + Máťa v přívěsném vozíku + 1 cyklista bez kola s ovázanou nohou). Teplický Luboš tak bude po včerejším pádu pouze kontrolovat výchozí a konečné body, pozice vodičů a sběrného autobusu za něj přebírají kamarádi. Velkou snahu o udržitelný celek museli projevit už na několika městských křižovatkách. Když projíždíme Stínadla, stoupá v nás sportovní duch a za necelou půlhodinu jsme v přírodě. U Lahoště vnímám částečně skrytý nápis na velké hale: ČISTÍME KOLA. Kdosi mě opravuje, že je to reklama na čistící hadry!? Tunel před Duchcovem je temný, ale světlo na konci nás všechny vytáhne bez újmy. Jsme na hranicích uzavřeného prostoru, kde je těžební jáma. Za závorou bezpečnostní agentura, jakoby čekala právě na nás. Je rezolutní zákazem vjezdu, ale tepličtí vodiči vědí kudy. Po okraji zakázaného území a duchcovskými uličkami jsme na náměstí Republiky před branami duchcovského zámku. I když většinu upoutalo zámecké entré, podařilo se nám natočit pohledy do objektivu a spojit přítomnost s historií. Ve stopách Casanovy projíždíme zámeckým parkem a stoupáme k Liptické vyhlídce. Místo bývalé obce Liptice, která zanikla v roce 1976, dnes vrchol výsypky Pokrok, je ve výšce 240 m jednou z nejníže položených vyhlídek. Přesto poskytuje skvělý panoramatický výhled na Krušné hory a část středohoří. Utajený nám zůstal symbol sedmi křížů s drátovým provázáním, které na skupinové fotografii vypadá jako provázky k loutkám. Zpět na okruh, kde se záhy 4x projeví zručnost doprovodných mechaniků při opravě defektů. Mapař může být klidný, vypadá to, že vychoval několik nástupců. V jednom z dalších výjezdů dává Dan někomu přednost, až mu propadla noha a padá ze své nové devětadvacítky do trávy. Kdosi poznal, že to bylo účelové, aby si vyzkoušel ten rozdíl ve výšce. Poučení pro všechny: než dáte přednost, pořádně přidejte! Nepříjemnou kamenitou cestu jsme vystřídali za příjemnou polňačku a kolem Klášterského potoka se posouváme do obydlené části světa i když Lom, Mariánské Radčice a Braňany jsou na jeho okraji. Stoupání na Kaňkov je dnes jedinou horskou prémií, po které následuje příjemný sjezd do Bíliny a přiblížení k části stravovací a naučné. Stožáry a vedení jsou všude nad našimi hlavami, jenom není poznat co je fáze a co je nulák. Téměř v dohodnutém čase, což po defektech svědčí o skvělé práci mechaniků, zastavujeme v Chotějovicích na připravené doplnění kalorií. Nabízí se guláš a příloha jakou si kdo vybere, obsluha se snaží. Každému chutná do chvíle než se projde s pohledem do kuchyně. Tady by se šéfkuchař Pohlreich vyřádil. Po krátkém přesunu k infocentru Elektrárny Ledvice, začíná tematický díl Energo výletu. Kola odkládáme do bezpečného depa, místo slunečních a dioptrických brýlí fasujeme velké obroučky pro 3D a pak se necháváme unášet pohledem do minulosti. Bylo dobře, že si někteří ponechali na hlavách přilby. Počáteční napětí při zániku vegetace vystřídaly úleky při skocích dinosaura nebo přeletech ptakoještěra. Tlumené prostředí a nevýrazný hlas vedl později k částečnému útlumu posluchačů. Není divu, jen si to zkuste po několikakilometrovém předkrmu a šestiknedlíkovém nášupu, udržet pozornost v sále s nezapnutou klimatizací. Měkká křesla byla odměnou zejména účastníkům po noční směně. Přednáška pak přiblížila historii a vývoj nejmodernější uhelné elektrárny. Zásadním zdrojem je hnědé uhlí ze sousedního dolu, které je drceno na uhelný prach a voda, která je přiváděna z Labe nebo záložní nádrže Všechlapy. Pamětníci pamatují starou základnu postavenou v letech 1966-69. 5 energetických bloků mělo výkon 640 MW. Dnes jeden blok s výkonem 660 MW s poloviční spotřebou uhlí, zlomkovými emisemi. Přesun generátoru firmy Siemens byl po železnici přes Rakousko, zavěšen mezi dvěma hlubinovými vozy. Když se stavěl komín, který má 200 metrů, musely se vyhloubit 30ti metrové základy. Dělám si pár poznámek, a co nevidím, Dan zase usnul. Kdo prahne po přesnějších údajích, tak průtok páry je 56 000m3 za hodinu, odsíření 99%, tepelný výkon kotle je 1290 MW. Počet zaměstnanců elektrárny v současnosti klesl pouze na několik stovek. Karel V. připomíná, že kdyby bylo potřeba, Jarda Hrůza má ze své aktivní profese zkoušky na parní kotel a mohl by vypomoci. I tady přišla na některé posluchače slabá únava a uchýlili se za odpočinkem na nízké sedací plochy. Oživení přišlo náhlým spuštěním velkoplošné obrazovky s ukázkou některých výrobních cyklů. To Franta vyzkoušel joystick pro prezentaci jednotlivých provozů a stal se na chvíli ředitelem elektrárny. Místo u ovladače pak pro jistotu zaujal pan přednášející a jednotlivé fáze provozu nám ukázal na schématech od začátku. Když se přednáška zdánlivě chýlila ke konci, začali posluchači v cyklistických dresech pokládat otázky, které již byly součástí výkladu. Pan přednášející nabyl dojmu, že buď dotazovaní spali, nebo přišla druhá skupina. Pro jistotu sdělil, že kompletní exkurze trvá 4 hodiny. Na to reagovala skupina, která byla závislá na vlakovém spojení pomalým odchodem. Po dvou hodinách začali také ostatní naznačovat, že přednesený výklad je dostatečný. Jako poděkování zazněl od našeho sboru společný popěvek Elektrického valčíku. S úspěchem, protože následovalo pozvání na připravované letní oslavy 50. výročí ELE. Další zájem o Uhlířovu a Svěrákovu píseň projevil Kafař, který by tak chtěl dobíjet energii účastníkům soustředění. Nenasytným sběračům dalších informací o energetice pak sdělil, že po získání kotlíkové dotace, se můžou zúčastnit exkurze v Hynaisově ulici 692. Každému, kdo nepochopil systém v elektrárně Ledvice, ukáže funkci kotle, nechá změřit výhřevnost a prověřit emise.
            Také na poslední části výletu nás tepličtí kolegové doprovodili, i když to byla součást společné cesty domů. Z 11 kol, které se nacpaly do dlouhého tunelu pod světeckým nádražím, bylo jediné osvětlené. Tímto činem je třeba ho vyhodnotit, jako nejlepší kolo výletu. Ve stínu čtyř defektů, byl nejlepším mechanik vyhodnocen Míra Kroužek a jako nejlepší vodič zaslouženě Zbyněk Burian, který musel na rozevlátou skupinu často používat hlasité výzvy „jedeme, jedeme!!!“
            Poděkování infocentru ELE, účastníkům i kolegům CT a rosničkám za počasí.          M. K.

Pro předběžný nácvik popěvku pro dobíjení energie ústřední motiv Elektrického valčíku:

Jednoho letního večera na návsi pod starou lípou, hostinský Antonín Kučera vyvalil soudeček s pípou,
nebylo to posvícení, nebyla to neděle, v naší obci mezi kopci, plnily se korbele.
Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud,
Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud,
střídavý, střídavý, silný elektrický proud,
střídavý, střídavý, zkrátka elektrický proud…..

 

Celkem obrázků: 109
Zobrazeno: 2122x
Historie - 2016 - (06) 1.5.2016 - Lovoš - 68 km

Po sobotní organizační práci na Českém poháru v Teplicích s hlavním tahounem Peterem Saganem, který nás mohl inspirovat k výkonům nad rámec našich možností.
V neděli usedáme na kola za krásného počasí a vyrážíme na Lovoš pod vedením zkušeného Luboše.Na startu jsme přivítali " konečně " další ženu. Iva je velmi zdatná cyklistka a tak cesta ubíhala jako po másle. Výšlap tentokrát zvládli všichni až navrchol, kde nás čekal výhled po krásách naší vlasti. Cestou zpět jsme se zastavovali na občerstvení Opárenském údoli. Pak už jen kopeček na Kletečnou s prohlídkou dálnice na které se i v neděli pracovalo.Z Řehlovic do Habří bylo ještě nepříjemné stoupání, ale blížící se závěr výletu mohl každý věnovat poslední síly.

 

Celkem obrázků: 17
Zobrazeno: 1490x
Historie - 2016 - (04) 3.4.2015 - Jaro okolo Milady - 39 km

Konečně neděle a vyrážíme zase na kolo jen s tím rozdílem, že dnešní vyjižďky se zůčastnili dvě patry Cyklo Teplice & Jirka Voska a spol. Okružní jizda kolem Milady se rázem stala parta Rychlých šípů, takže nám hobíkům tempo dosti nevyhovovalo. Solidární čekání však bylo na mistě a hezké, teplé počasí nás provázelo celých 39km.
Za cyklo Luboš , Dan ., Zbyněk, Tomáš V. a Jindra opět jediná žena v týmu...
Za navštěvníky Jirka V., Slava, malý Peťa, Tomaš B. Pavel S.

 

Celkem obrázků: 6
Zobrazeno: 1482x
Historie - 2016 - (03) 26.3.2015 - Zahájení cyklistické sezóny 2016 - 34 km

Vodáci odemykají vodu, modeláři nebe. My odemykáme cyklosezónu. Vybrali jsme si den, kdy jaro už týden v kalendáři machrovalo, že je tady. Protože za celou dobu nedosáhlo na dvouciferné hodnoty, museli jsme sáhnout hlouběji do šatníku. Nabídka na startu byla zaměřena výhradně cyklisticky, ale kdyby to tak mělo pokračovat, mohlo by se servisní středisko na startu doplnit teplými nápoji. V akci byl servis, rozdávali jsme mapy, katalogy a tradičně reflexní pásky od ústeckého BESIP teamu. Pomalejší nástup byl později završen slušným počtem v čase startu a ještě vylepšen na tradičním focení u Trmického zámku. Otevírací přehlídku 2016 tvořilo více než sedm desítek účastníků. Domácí tým sice prohrál se zbytkem Čech asi o patnáct účastnických čárek, ale účast veřejnosti z okolí, dokonce až pražského, je pro nás velikou poctou. Nevyužít takového „komparzu“ při předávání dvou jubilejních dresů by byla neodpustitelná chyba. Červená je na cyklistech dobře vidět, tak se oslavenci, podpořeni dobrým zdravím, nechte často vidět. S podporou Městské policie jsme pak drželi kompaktní skupinu s předností v jízdě, za což se ostatním účastníkům provozu omlouváme. Ve městě totiž těch samostatných a bezpečných cyklotras stále moc není. Zato tady máme již asi 12 let elegantní lávku, která nás převádí přes dálniční přípojku. Účastníkům se nabízí neobvyklý pohled na město a vršky Českého středohoří na severovýchodě. Cesta ale nikam nevede a končí na louce, kterou přejíždíme po vyjetých kolejích. U Trmického zámku, kde nás posiluje další skupinka, se po roce vracíme na jižní stranu, která nejlépe ukazuje stavební styl tudorovské gotiky. Schody jsou zase nejlepší místo pro skupinové foto. Fotodokumentace vznikalo v průběhu jízdy hodně. Foťáky a kamery na kolech, na přilbách napevno i po kapsách vydaly tolik záznamů, že by z toho mohl být film. Nic se ale nevyrovná přímému zážitku, když jezdec povzbuzuje partnerku do mírného kopce slovy: „makej,… Ty to dáš,… jo, makej!“ Cesta po okruhu Milady ukázala další fázi úprav cyklotras. S použitím asfaltového recyklátu je zjemněn povrch na severním břehu. Slabou finální vrstvou nebo vlivem počasí se však na některých místech trhá. V každém případě je jízda příjemnější a taky svižnější. Ještě před polednem přijíždíme do Roudníků, kde se na nás nachystal celý rodinný tým. Skvěle! Bílé ubrusy, stolování v porcelánu, příjemné prostředí vyhřátého sálu. Hlavně nikdo dlouho nečekal a všechno odsejpalo. Vydáno bylo více než 80 porcí a strávníkům byl odpuštěn i domluvený „ manipulační poplatek“. Prý v rámci dobrého jména obce Roudníky. Tak si to pamatujte! Chválím také Koštováky, kteří se v domácím prostředí prezentovali skupinovým výkonem, oddílovými barvami a servisním zázemím, které si vozí po kapsách (předloženo na stůl: 2 sady imbusových klíčů, šroubováky, kleště ploché, kleště instalatérské, montpáky, pumpička). Později dorazila i silniční skupina, která si trasu prodloužila až do Podkrušnohoří. Vzdálenost byla té naší dvojnásobná a po odtajnění tréninkového plánu to vypadá, že Danovi šlapou na paty. Po dvou hodinách společného jarního povídání byla ze strany hostů zřejmá spokojenost. Po partnerských akcích s Cyklo Teplice máme nabídku na zahájení sezony s Hobby teamem Cyklo Point Most. V dubnu - tak jak je to v kalendáři. Na odpolední cestu se přidalo i slunce. Prý v rámci dobrého jména obce Roudníky. Nebo Cyklotouru? M.K.

 

Celkem obrázků: 2
Zobrazeno: 1382x
Historie - 2016 - (02) 20.3.2015 - Prolog CT - 41 km

Je neděle 10 hodin a v Teplicích na Shellce se sjíždějí první cyklisté, kteří chtějí využít vyjížďku pod vedením Luboše. 10.05 hodin odjíždí Zbyněk, Fany, Ludva, Mapař a Jindra ( jediná žena ) směr botanické zahradě,kde se připojuje Tomáš. Nenáročný okruh při teplotě 3 stupňů si každý mohl vyzkoušet, jak na tom je fyzicky po zimě. Poslední zastávka na Barboře posloužila fotografování a pak už jen směr domů. Těšíme se na další setkání na kolech...

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 1336x
Historie - 2016 - (01) 1.1.2016 - Novoroční vyjížďka - 31 km

Tak jsme vyjeli, i dojeli, a ti co byli až nahoře na Doubravce, mají i diplom! Děkuji Koloshopu za hezkou projížďku, a za to, že se skutečně jelo na těžkou pohodu (a to není ironicky!). Celkem jsme najeli 31 km, v 0,5 °C. Ale jelo se krásně. tak... a já jdu doometat sníh z kola

 

Celkem obrázků: 0
Zobrazeno: 1350x
 
Powered by Phoca Gallery

Krátce o nás

Cyklo Teplice z.s. je dobrovolné a otevřené sdružení přátel sportu a především cyklistiky. Jsme právnická osoba vedená u krajského soudu v Ústí nad Labem

Kontaktní údaje

Search