Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Roční Měsíční Týdenní Dnes Vyhledat Přejít na měsíc

IV. ročník orientačního srandazávodu UPDATE

 

 

 categoryimage
neděle, 10. srpen 2014 od 11:00 hod. do: 17:00

 

 
 

Orientační srandazávod už je taková naše tradiční akcička, která má za úkol především pobavit její účastníky. Oproti klasickým závodům, kde je vytyčená trasa a chrti se prohání vysokou rychlostí v téměř transu je tohle trochu jiné. Zde vítězí ten, kdo si v limitu 3 hodiny zvládne naplánovat trasu tak, aby posbíral co možná nejvíce kontrol, a zvládl se vrátit včas.

Jako vloni bude 20 kontrol, rozesetých po okruhu cca 15 km, startují všichni společně v 11:00 od hřbitova v Chabařovicích. Cíl je o 3 hodiny později ve Strádově v legendární hospůdce u Dostrašilů.

Časový limit je velice důležitý a je přednější nežli body, kdo nestihne přijet včas, bude bodově penalizován. Letos bude na jedné z kontrol i tzv. Divoká karta, díky které bude možnost vylepšit si skóre. Mapy budeme rozdávat až na stratu, aby si nikdo nemohl trasu připravit předem, bude rozhodovat rychlá hlava, a znalost cest.

Záměrně jsme letos vybrali oblast mezi Teplicemi a Ústím, tak abychom to měli s SK Cyklotour na půli cesty :-)

Startuje se hromadně, a každý jede sám za sebe, můžete však jet ve skupině. Podrobná pravidla budou u nás na stránkách a zasílám je i v příloze

fakta:

  • 18 + 1 divoká kontrola,
  • sraz v 10:00 hod. v Teplicích u Shellky, v 10:30 hod. v Chabařovicích u hřbitova
  •  start v 30 minut po rozdání map.
  •  Cíl po 180 ti minutách u Dostrašilů ve Strádově

 PRAVIDLA:

 Nejprvě lidově: Prostě dostanete mapu, na ní několik koleček... (kontrol) Není možné v limitu projet všechny kontroly. Na startu, nebo v průběhu závodu si určíte vlastní trasu a kontroly, které objedete dle svých možností. tzn. nemám rád kopce, pojedu po rovině nasbírám více kontrol za méně bodů, nebo jsem silný jezdec, pojedu pro lepší body, ale nestihnu jich tolik - a teď bude záležet, jak si to rozvrhnete abyste dojeli včas a pokud možno s co největším počtem bodů - a v tom je ten vtip - silného jezdce může třeba potkat defekt, nebo prostě nestihne limit (dostane penalizaci) a pak i výkonnostně horší cyklista může být na bedně - přesto že jel po rovině ale nasbíral hodně kontrol. A teď bude zajímavé kdo to vyhraje? Projeté kontroly ze zaznamenávají na hrací kartu unikátními razítky na kontrolách. Letos bude i divoká karta – na jedné kontrole bude možné si bodově přilepšit.

 Zde jsou podrobnější pravidla:

 Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 50ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny a na nich připraveny unikátní razítka, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit (fotit netřeba). Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.

 

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 35 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 15 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiný účastník 15 bodů, ale přijel třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřeboval méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje losování (ale to se asi nestane).

 Mapy se zakreslenými kontrolami budou k dispozici na startu a stejně tak i fotografie míst s kontrolami.

 

Místo Chabařovice "u hřbitova"
Kontakt Luboš Brant
CT odjezd v 10:00 od Shellky, 10:30 sraz účastníků v Chabařovicích - rozdání map, v 11:00 start

Zpět

Free business joomla templates