Roční Měsíční Týdenní Dnes Vyhledat Přejít na měsíc

Orientační srandazávod

 

 

 categoryimage
neděle, 19. červenec 2015 od 14:00 hod. do: 18:00

 

 
 

Orientační srandazávod už je taková naše tradiční akcička, která má za úkol především pobavit její účastníky. Oproti klasickým závodům, kde je vytyčená trasa a chrti se prohání vysokou rychlostí v téměř transu je tohle trochu jiné. Zde vítězí ten, kdo si v limitu 90 minut zvládne naplánovat trasu tak, aby posbíral co možná nejvíce kontrol, a zvládl se vrátit včas do cíle.

Jako vloni bude 20 kontrol, rozesetých ale po okruhu jen cca 6 km, startují všichni společně ve 14:00 od hřbitova v Chabařovicích. Cíl je o 90 minut později ve Roudníkách.

Časový limit je velice důležitý a je přednější nežli body, kdo nestihne přijet včas, bude bodově penalizován. Mapy budeme rozdávat až na stratu, aby si nikdo nemohl trasu připravit předem, bude rozhodovat rychlá hlava, a znalost cest.

Záměrně jsme letos vybrali oblast jezera Milada, která se konečně zpřístupnila veřejnosti.

Startuje se hromadně, a každý jede sám za sebe, můžete však jet ve skupině. Podrobná pravidla budou u nás na stránkách.

fakta:

18 kontrol
sraz v 13:15 hod. v Teplicích u Shellky, ve 14 hod. v Chabařovicích u hřbitova
start 15 minut po rozdání map.
Cíl po 90 ti minutách u v Roudníkách u KD

PRAVIDLA:

Nejprvě lidově: Prostě dostanete mapu, na ní několik koleček... (kontrol) Není možné v limitu projet všechny kontroly. Na startu, nebo v průběhu závodu si určíte vlastní trasu a kontroly, které objedete dle svých možností. tzn. nemám rád kopce, pojedu po rovině nasbírám více kontrol za méně bodů, nebo jsem silný jezdec, pojedu pro lepší body, ale nestihnu jich tolik - a teď bude záležet, jak si to rozvrhnete abyste dojeli včas a pokud možno s co největším počtem bodů - a v tom je ten vtip - silného jezdce může třeba potkat defekt, nebo prostě nestihne limit (dostane penalizaci) a pak i výkonnostně horší cyklista může být na bedně - přesto že jel po rovině ale nasbíral hodně kontrol. A teď bude zajímavé kdo to vyhraje? Projeté kontroly ze zaznamenávají na hrací kartu unikátními razítky na kontrolách.

Zde jsou podrobnější pravidla:

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 50ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny a na nich připraveny unikátní razítka, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit (fotit netřeba). Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 35 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 15 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiný účastník 15 bodů, ale přijel třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřeboval méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje losování (ale to se asi nestane).

Mapy se zakreslenými kontrolami budou k dispozici na startu a stejně tak i fotografie míst s kontrolami.

Místo Chabařovice, u hřbitova
Kontakt Luboš Brant
letos zkrácena trasa i čas, poznáme areál Milady.
přesun z Teplic bude hromadně v 13:15 od Shellky

Zpět

Free business joomla templates